Зміна клімату може спричинити постійну алергію

Дата створення: 19 жовтня, 09:46
Дата оновлення: 19 жовтня, 10:11
Изменение климата может вызвать постоянную аллергию фото

Фахівці Італійського товариства алергології, астми та клінічної імунології (SIAAIC) попереджають, що глобальне потепління може призвести до прогресування полінозу, який зараз триває один-два місяці

На думку експертів, зміна клімату протягом кількох десятиліть призведе до збільшення пилку, який виділяють рослини, на 200%. Це викликає тяжкі та тривалі симптоми алергії.

Підвищення температури, пояснюють алергологи, визначає поширення навіть восени пилку різних видів, які зазвичай цвітуть навесні та влітку. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature Communications («Комунікації про природу»), критичний сезон для алергії почнеться до 40 днів раніше навесні та буде продовжено на три тижні восени.

— Вже зараз ми фіксуємо не лише навесні скарги хворих на алергію. А потепління призведе до того, що багато хто з них страждатиме від полінозу практично цілий рік, — каже президент SIAAIC, професор респіраторних захворювань в Університеті Верони (Італія) Джаненріко Сенна, передає інформаційне агентство ANSA.

Проведений моніторинг повітряного пилку в атмосфері за останні 30 років вже зараз показує очевидні зміни. Так, вчені зазначають, що подовження сезону запилення в амброзії та парієтарії, які зараз цвітуть від липня до жовтня.

— Якщо ми не вирішимо різко скоротити викиди CO2 в атмосферу, то незабаром спостерігатимемо збільшення пилку рослинами. Це позначиться не лише на тривалості алергії, а й на її інтенсивності, — попереджає експерт.

І радить розумно використовувати антигістамінні препарати. Й хоча вони не мають протипоказань, все ж таки важливо, щоб їх призначив фахівець, який зможе оцінити можливість специфічної алергенної імунотерапії.

Читайте також: Алергія та антигістамінні препарати: відповіді на важливі питання