Самотні чоловіки пахнуть інакше, ніж ті, хто у стосунках

Дата створення: 19 жовтня, 16:14
Дата оновлення: 19 жовтня, 17:06
Одинокие мужчины пахнут иначе, чем те, кто находится в отношениях фото

Вчені з Університету Маккуорі (Австралія) вважають, що сильніший запах може сигналізувати про домінування

Як відомо, запах людини може розповісти про неї іноді більше, ніж вона сама. При цьому, згідно з раніше проведеним дослідженням фахівців Бернського університету (Швейцарія), запах конкретного чоловіка може бути приємно привабливим для однієї жінки, але непривабливим для іншої.

Австралійських учених зацікавило: чи можуть самотні чоловіки пахнути інакше, ніж зайняті? Вони провели експеримент за участю 82 жінок, яким потрібно було оцінити запах шести чоловіків. Ґрунтуючись на їхніх відповідях, дослідники дійшли висновку, що самотні чоловіки пахнуть інтенсивніше, ніж ті, хто має стабільні стосунки. На думку експертів, на це впливає різний рівень тестостерону у крові.

Вчені виявили, що вищі концентрації цього гормону були відзначені у самотніх чоловіків. При цьому вони підкреслюють, що це не завжди відповідає дійсності, оскільки рівень тестостерону у чоловіків змінюється з віком.

— Сильніший запах тіла допомагає більше виділитися чоловікові, що свідчить про його бажання домінувати. Проте причини появи запаху можуть бути прозовими. Так, ті чоловіки, які у відносинах, зазвичай, частіше миються. Відповідно, їхня шкіра пахне менш інтенсивно, — пояснив дослідник, доктор Мехмет Махмут, в інтерв'ю американському тижневику Newsweek.

Результати дослідження, які були опубліковані в журналі Frontiers in Psychology («Кордони в психології»), можуть виявитися корисними для кращого розуміння відмінностей у сприйнятті та досвіді сексу.

Читайте також: Чоловіки обирають віртуальний секс через страх