Не щодня, а раз на тиждень: нове лікування цукрового діабету ІІ типу

Дата створення: 20 жовтня, 12:54
Дата оновлення: 20 жовтня, 13:15
Не каждый день, а раз в неделю: новое лечение сахарного диабета ІІ типа фото

Пацієнти з цукровим діабетом ІІ типу змушені щодня вводити інсулін. Новий вид цього препарату, інсулін ікодек, дозволить вводити ін'єкції раз на тиждень. Таким чином, їх кількість може скоротити майже в сім разів, з 365 до 52 ін'єкцій на рік

Лікування цукрового діабету ІІ типу передбачає стабілізацію рівня цукру в крові за допомогою медикаментів. Інсулін зазвичай рекомендують на пізнішій стадії захворювання, коли інші ліки не ефективні, глікемічні значення високі (> 300 мг/дл), а діагноз було поставлено пізно.

Ін'єкції інсуліну доводиться робити щодня, що обтяжливо для багатьох пацієнтів. На думку лікарів, скорочення кількості ін'єкцій дозволить краще контролювати рівень глюкози в крові, що позитивно позначиться на стані хворого.

Згідно з дослідженнями вчених Інституту діабету Скриппса Віттера в Каліфорнії (США), новий тип інсуліну можна буде отримувати щотижня. При цьому, його запровадження може бути ефективнішим, ніж щоденне.

Такого висновку дійшли фахівці незалежного Фонду Novo Nordisk (Данія). У ході дослідження ONWARDS 2 Phase 3a було представлено два типи інсуліну: ікодек, який приймається щотижня, та деглудек, що вводиться один раз на день.

Виявилося, що у 37% пацієнтів, які щотижня приймали інсулін, показники глікованого гемоглобіну склали менше ніж 7%, що говорить про ефективне лікування. При цьому у пацієнтів, які щодня вводили інсулін деглудек, аналогічний результат становив 27%, тобто майже вчетверо вище.

За словами керівника дослідження, доктора Афіни Філіс-Цімікас, дані результати свідчать про те, що щотижневе введення інсуліну допомагає знизити глікований гемоглобін так само ефективно, а часом і краще, ніж щоденні ін'єкції.

Читайте також: Діабет ІІ типу прискорює старіння мозку: дослідження