Цей вітамін зменшує мігрень, особливо у жінок

Дата створення: 21 жовтня, 13:53
Дата оновлення: 21 жовтня, 14:21
Этот витамин уменьшает мигрень, особенно у женщин фото

Дефіцит тіаміну, або вітаміну B1, може стати причиною сильного головного болю

Як відомо, інтенсивність мігрені може змінюватись і при цьому супроводжуватися такими симптомами, як блювання і нудота. Причини її появи можуть бути різними, починаючи від стресу та закінчуючи гормональними змінами.

Американські вчені вивчили дані 13 000 учасників Національного обстеження здоров'я та харчування з 1999 до 2004 рік. Вони взяли до уваги такі фактори, як вік, спосіб життя, наявність хронічних захворювань тощо.

Як виявилося, ті респонденти, в раціоні яких були продукти з високим вмістом вітаміну B1, менше схильні до мігрені, особливо жінки. Вчені нагадують, що вітамін В1 є у продуктах з високим вмістом білка (молочні продукти, курка), жирних сортах риби (лосось, скумбрія), бобових та зернових, горіхах.

— Дослідження показало, що вітамін B1 є важливим для регулювання рівня серотоніну в мозку. Порушення функції цього гормону пов'язані з патофізіологією мігрені, — зазначив професор неврології та біохімії Медичного центру Університету у Вашингтоні Джеймс Джордано, передає інформаційне агентство ANSA.

Вчені планують продовжити дослідження і надалі, щоб визначити інші фактори впливу вітаміну B1, який може бути клінічно корисним для запобігання або зменшення мігрені.

Результати дослідження були опубліковані в «Headache: The Journal of Head and Face Pain» («Головний біль: Журнал болю в голові та обличчі»).

Читайте також: Вітамін С та часник допомагають полегшити симптоми алергії