Чому статини викликають біль у ногах

Дата створення: Сьогодні, 11:30
Дата оновлення: Сьогодні, 11:32
Почему статины вызывают боль в ногах фото

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі British Medical Journal («Провідні медичні дослідження»), біль у м'язах можуть відчувати 10–12% людей

Професор серцево-судинної медицини Університету Мілано-Бікокка (Італія) Джанфранко Параті вважає, що м'язовий біль, який виникає при використанні статинів, найчастіше спричинений ефектом ноцебо. Як відомо, ноцебо означає побічний ефект, який викликаний негативним очікуванням пацієнта до препарату, хоча сам він такий не має.

Дуже часто м'язовий біль пов'язаний не із застосуванням статинів, а залежить від інших причин, таких як остеоартроз, міалгія. Для того, щоб зрозуміти це, необхідно здати аналіз крові CPK для оцінки рівня креатинфосфокінази, яка є в серцевому м'язі, мозку та скелетній м'язовій тканині.

Також, на думку експертів, у разі болю в ногах можна припинити прийняття препаратів на тиждень. Проте не слід забувати, що статини захищають від повторного інсульту чи інфаркту. Також вони потрібні при високому рівні холестерину в крові або наявності атеросклеротичних бляшок.

Найкраще буде спільно з лікарем вибрати альтернативну терапію, яка дозволить знизити високий рівень холестерину в крові.

Читайте також: Статини високого рівня холестерину можуть викликати побічний ефект