Екстракт цієї популярної трави може захистити від раку шлунка: дослідження

Фахівці зі Школи китайської медицини Гонконзького університету (Китай) виявили, що екстракт червоної шавлії може допомогти при раку шлунка
Чим небезпечний гастрит
Щорічно у світі реєструється 798 тисяч нових випадків раку шлунка. При цьому від нього помирають 628 тисяч (12,1%) хворих. Серед факторів виникнення цього онкологічного захворювання, який вважається другим за поширеністю серед інших видів раку, лікарі називають погане харчування та рефлюкс жовчі, коли вміст із кишківника відступає у шлунок.
Китайські вчені хотіли дізнатися, як рефлюкс жовчі, або ентерогастральний рефлюкс, викликає гастрит, а потім рак шлунка. Вони проаналізували зразки шлункового соку, які взяли у хворих з раком шлунка, що страждали на жовчний рефлюкс, та здорових добровольців. Як показали результати, рефлюкс жовчних кислот змінює середовище у шлунку, що порушує кислотно-лужний баланс. Це негативно позначається на мікрофлорі шлунка та збільшує кількість несприятливих бактерій, що спричиняє гастрит, а потім — і канцерогенні процеси.
Шавлія перешкоджає утворення пухлин
Після того, як дослідники виявили механізм утворення раку шлунка, пов'язаного з біліарним рефлюксом, вони вирішили знайти спосіб лікування. Їхню увагу привернула червона шавлія Salvia miltiorrhiza, точніше, криптотаншинон, що міститься в її корені.
Ця сполука має протизапальну дію, цілюще впливає на кровообіг, а також є інгібітором сигнального шляху STAT3 у клітинах. Це означає, що вона впливає на процеси, які відбуваються при утворенні пухлин. Науковці перевірили дію цієї речовини на лабораторних мишах, у яких спостерігався біліарний рефлюкс. У мишей, які отримали криптотаншинон, виражених змін у шлунку не спостерігалося — на відміну від гризунів, які його не отримували. Це говорить про те, що криптотаншинон дозволяє запобігти розвитку раку.
— На основі результатів дослідження можна зробити висновок, що криптотаншинон є потенційним китайським фармацевтичним агентом для профілактики та лікування канцерогенезу шлунка через біліарний рефлюкс, — зазначив провідний дослідник, професор Цзя Вей, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Читайте також: Рак підшлункової залози можна побачити на шкірі