Чому сильні аромати викликають головний біль

Чому сильні аромати викликають головний біль

Люди можуть розрізняти більше 1 трлн запахів. Однак один і той самий аромат може викликати у двох людей діаметрально протилежні реакції: в одних — насолоду, в інших — неприйняття і навіть головний біль. Чому так відбувається? Лікарі стверджують, що тому можуть бути як мінімум 3 причини

1. Емоції

Вважається, що ми сприймаємо запахи з урахуванням спогадів. І якщо вони пов’язані з тривогою чи небезпекою, мозок генерує реакцію «борись або біжи». Це може викликати низку фізичних змін, однією з перших яких є напруга навколо голови та шиї. Це призводить до розширення кровоносних судин, завдяки чому кровотік збільшується до тих органів тіла, які найбільше його потребують.

2. Захворювання придаткових пазух носа

Хімічні речовини, що активують сигнали запаху в нашому мозку, іноді можуть дратувати пазухи. Особливо викликають роздратування запахи диму, парфумів та хлору.

Додаткові пазухи складаються з чотирьох порожнин, кожна з яких вистелена мембраною, що виділяє слиз. Слиз уловлює частинки та комах, які потрапляють через ніс та рот. Щоб усунути ці захоплені та потенційно дратівливі частинки, організм повинен виробляти дедалі більше слизу. Це може призвести до алергічних симптомів і головного болю.

Деякі аромати можуть впливати безпосередньо на нервовий шлях, який також передає сенсорні сигнали в мозок. Так, трійчастий нерв вловлює сенсорні сигнали і транспортує їх через нервові клітини в мозок для обробки. Якщо цей нерв стимулюється, він може викликати запалення та головний біль.

3. Нестерпність запаху

Вчені вважають, що люди, які схильні до хронічних мігреней, часто не переносять сильні запахи. Так, згідно з дослідженням, у людей, які страждають на мігрені, сильні запахи можуть викликати близько 20% таких станів. Найчастіше причиною цього є сигаретний дим, парфумерія, вихлопні гази автомобілів та засоби для чищення.

Читайте також: Головний біль

Реклама
У Європі спостерігається зростання інфекцій, що передаються статевим шляхом
Згідно з новими даними за 2022 рік, опублікованим ...
COVID-19 вдвічі підвищує ризик серцевого нападу: дослідження
Дослідження показують, що ризик розвитку серцевого...
Реклама
Алергічний синусит
Причини розвитку алергічного синуситу — хто в груп...
Лікування синуситу в домашніх умовах
Як лікувати синусит вдомаПрофілактика синуситу в д...
Реклама
Лікар пояснив, чи можна їсти білі волокна бананів
Банани є чудовим джерелом поживних речовин: калію,...
Дієтолог пояснив, як допомагає Coca-Cola при шлунковому грипі
Шлунковий грип, також відомий як вірусний гастроен...
Реклама