Вчені розробили методику проти нічних кошмарів

Дата створення: 01 листопада, 10:20
Дата оновлення: 01 листопада, 10:33
Ученые разработали методику против ночных кошмаров фото

За даними Американської академії медицини сну, близько 4% людей у ​​світі страждають від постійних нічних кошмарів. Мінімізувати їх допомагають сеанси психотерапії та спеціальні препарати. Крім цього, подолати нічні кошмари допомагає когнітивно-поведінкове тренування, завдяки якому можна переосмислити сни — цього разу з позитивними фіналами

Уявіть втілення мрії

Суть терапії передбачає переосмислення жахливих сновидінь. Відповідно до неї, необхідно згадати кожну деталь сну, а потім вигадати щасливий фінал і записати все це на папері.

Новий сценарій сну слід повторювати протягом 5–20 хвилин протягом дня, доки він не зафіксується у пам'яті. Як тільки ви уявите втілення мрії в житті, можете сміливо лягати спати.

Як прогнати нічні кошмари

Фахівці розробили новий спосіб боротьби з кошмарами. Йдеться про відтворення звуків, на які пацієнти позитивно реагували під час дослідження фази швидкого сну REM. Така методика допомагає знизити важкі сновидіння вчетверо.

Фахівці провели дослідження 36 осіб, які були поділені на дві групи, і вивчили їхні реакції на звуки. 18 людей, які страждали на постійні кошмари, під час сну чули звуки піаніно, а решта 18 осіб — ні. Як показали результати, звуки, пов'язані із позитивними емоціями, які добровольці чули під час, знижували частоту нічних кошмарів у чотири рази.

Крім цього, такий простий метод дозволив полегшити симптоми стресу, покращити настрій та якість сну.

Читайте також: Сон допомагає позбутися тривог і хвилювань