Вакцинація проти грипу може захистити від ішемічного інсульту

Дата створення: 03 листопада, 13:38
Дата оновлення: 03 листопада, 14:09
Вакцинация против гриппа может защитить от ишемического инсульта фото

Вірусна інфекція грипу є одним із факторів ризику порушення гострого мозкового кровообігу, або інсульту. Зменшити ризик його розвитку допомагає сезонна вакцинація

Вчені Університету Алькала в Мадриді (Іспанія) проаналізували медичні дані 14 322 осіб віком від 40 років, які протягом 14 років перенесли ішемічний інсульт. І порівняли їх із даними 71 610 учасників контрольної групи, які ніколи не мали порушення гострого мозкового кровообігу.

Як виявилось, 41,4% респондентів, які перенесли інсульт, було вакциновано від грипу у порівнянні з 40,5% учасниками контрольної групи. Однак лікарі врахували, що вакцинуються проти грипу, як правило, люди похилого віку, які схильні до підвищеного ризику інсульту. Для них характерні гіпертонія, високий рівень холестерину та цукру в крові, зайва вага. Всі ці фактори є «спусковим гачком» гострого порушення мозкового кровообігу. Після того, як експерти врахували всі ці фактори та переглянули результати, виявилося, що ті, хто вакцинувався проти грипу, були піддані інсульту на 12% нижче.

— Це ще раз доводить потребу щорічного щеплення від грипу, особливо якщо є ризик інсульту. Можливо, знизити його допоможе така проста дія, — сказав керівник дослідження Франсіско Х. де Абахо, пише портал HealthDesk.

Однак поки неясно, чи має вакцина захисний ефект як такий чи діє побічно, обмежуючи шанси хворіти на грип, який збільшує ризик інсульту. Тому фахівці планують продовжити дослідження далі.

Результати дослідження було опубліковано у журналі Neurology.

Читайте також: Грип, ГРВІ, коронавірус: відповіді педіатра на запитання