Хропіння підвищує ризик втрати зору: вчені

Дата створення: 04 листопада, 11:32
Дата оновлення: 04 листопада, 11:46
Храп повышает риск потери зрения: ученые фото

Хропіння, а також денна сонливість та часті пробудження від нічного сну, збільшують розвиток глаукоми, прогресування якої загрожує сліпотою. Причина цього — підвищений внутрішньоочний тиск, стверджують дослідники Великобританії

Чому важливо висипатися

Вчені провели дослідження, яке тривало 10 років. Весь цей час вони стежили за станом 400 000 осіб віком від 40 до 69 років, медичні дані яких були взяті в базі британського біобанку. Експерти хотіли оцінити моделі сну, які можуть спричинити розвиток глаукоми.

Дослідники проаналізували ризик розвитку цього офтальмологічного захворювання з різними особливостями сну, такими як хропіння, безсоння, денна сонливість, вечірній або ранковий хронотип («жайворонки» та «сови»). Оптимальний час сну, на думку вчених, мав становити 7–9 годин на добу. Нижчі чи вищі його значення оцінили як недостатній чи тривалий час сну.

За час експерименту у 8690 осіб була діагностована глаукома. Проаналізувавши медичні карти, вчені дійшли висновку, що до погіршення зору були схильні до респонденти, які страждали на гіпертонію, цукрову вагу, а також ті, хто був старше 60 років (переважно, чоловіки). Хропіння та денний сон збільшували розвиток глаукоми на 10%, а безсоння чи недостатній сон — на 13%.

Не спіть на спині

Як пояснили дослідники, ключовий фактор розвитку глаукоми, підвищений внутрішньоочний тиск, збільшується в положенні лежачи на спині. Особливо ризик підвищується у людей, які довго сплять або сплять удень.

Безсоння провокують гормональні порушення, особливо високий рівень кортизолу. Депресія та тривога, які часто викликають її, також можуть підвищувати внутрішньоочний тиск.

Хропіння. Небезпеку становлять епізоди апное уві сні. Вони наводять клітинну гіпоксію, яка може пошкодити зоровий нерв.

На думку вчених, ті, хто хропе, спить довго чи недостатньо, мають пройти скринінг очей виявлення цього захворювання на початковій стадії.

Читайте також: Офтальмолог пояснив підступність розвитку глаукоми