Пляшки з гарячою водою можуть викликати рак шкіри

Дата створення: 04 листопада, 12:44
Дата оновлення: 04 листопада, 13:00
Бутылки с горячей водой могут вызвать рак кожи фото

Перебої з теплоенергією змусили багатьох звернутися до відомого народного засобу, зігріватися пластиковими пляшками з гарячою водою. Однак це може викликати інтенсивне почервоніння шкіри, або еритему, яка може спричинити плоскоклітинний рак

Еритема: «викликана вогнем»

Еритема ab igne (EAI) у перекладі з латини означає «викликана вогнем». Вперше вона була описана дерматологом Гораціо Джорджем Адамсоном у 1909 році та на той час була широко поширена серед усіх тих, хто використовував вугілля для обігріву ліжок. Однак еритема може з'явитися при використанні будь-яких джерел тепла, навіть помірних, таких як електрична ковдра або пляшка з гарячою водою. І частіше виявляється у жінок, ніж у чоловіків.

— Еритема ab igne — це по суті запалення, яке проявляється на шкірі безсимптомною червоною плямою, яка потім може стати коричневою. У більш рідкісних і тяжких випадках може дегенерувати опікові осередки, які можуть стати причиною карциноми. Ось чому ніколи не можна прикладати до шкіри пляшки з гарячою водою, — пояснює дерматолог Інституту Сан-Галлікано (Італія) Норма Камелі, цитує портал La Repubblica.

Якщо з'явилися висип та печіння

Небезпека еритеми полягає в тому, що її часто плутають із васкулітом, що призводить до помилки при постановці діагнозу. Що ж робити, якщо на шкірі з'явилося почервоніння? Насамперед відмовитися від джерела тепла, яке спровокувало його.

Якщо після цього запалення не пройде, щобільше, проявиться висипанням на шкірі, свербінням або печінням, слід звернутися до дерматолога. Він призначить необхідні препарати та біопсію, щоб унеможливити утворення пухлини.

Чи означає все сказане вище, що від пляшок з гарячою водою слід відмовитися? Зовсім ні. Достатньо загорнути їх у рушник і лише після цього прикласти до шкіри. І тоді небезпечне ускладнення не виникне.

Читайте також: Опіки