Не тільки COVID-19: на нас чекають відразу три віруси

Дата створення: 08 листопада, 15:29
Дата оновлення: 08 листопада, 16:49
Не только COVID-19: нас ждут сразу три вируса фото

Американські вчені зазначають зниження COVID-19. Однак при цьому зростає захворюваність на грип, і почастішали випадки зараження респіраторно-синцитіальним вірусом. Вони назвали це «триплендемією»

Осінньо-зимовий сезон завжди характеризувався циркуляцією респіраторно-синцитіального вірусу (РСВ), який є причиною бронхіальних уражень у дітей. У грудні-лютому розпочинається епідемія грипу. До цих  двох вірусів додається SARS-CoV-2.

Фахівці Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) очікують, що цієї осені та взимку коронавірус та грип циркулюватимуть одночасно. Яка можливість заразитися ними відразу?

— Імовірність потенційного зараження трьома захворюваннями, а саме COVID-19, грипом та РСВ, є значною, і це викликає особливе занепокоєння. Як відомо, дітей не прищеплюють від SARS-CoV-2, і рідко — від грипу. Тобто спалах захворювань слід очікувати у дитячих садках та школах, — каже голова стратегії вакцинації EMA Марко Кавалері, цитує портал La Repubblica.

Експерт пропонує проводити спільні кампанії вакцинації проти коронавірусу та грипу, особливо тим, хто перебуває у групі ризику. 

— На початку пандемії COVID-19 люди похилого віку, які вакцинувалися проти грипу, були менше схильні до вірусів РСВ. Але я б також порадив дорослим зробити щеплення від грипу та коронавірусу, — каже Кавелері.

На таку думку схиляються фахівці Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), які вже підписали відповідну заяву «про вакцинацію найбільш уразливих груп населення».

Читайте також: Вакцина проти грипу знижує ризик інсульту на 22%