Чи може вітамін D захистити від COVID-19: дослідження

Дата створення: 10 листопада, 12:57
Дата оновлення: 10 листопада, 13:10
Может ли витамин D защитить от COVID-19: исследования фото

Вітамін D має багато позитивних властивостей. Він захищає від серцевого нападу, зміцнює кістки та піклується про наш імунітет. З'явилася думка, що вітамін D може допомогти захистити від коронавірусної інфекції, грипу та інших респіраторних захворювань. Однак два великі клінічні випробування не підтвердили цього

Вітамін D замість плацебо

Англійські вчені у розпал пандемії COVID-19 провели дослідження за участю 3100 осіб, у яких спостерігався нестача вітаміну D. Усі вони отримували його добавки: одні — низькі дози, інші — високі. Однак це не допомогло запобігти інфікуванню коронавірусом.

— Добавки вітаміну D не призвели до зниження ризику гострих респіраторних інфекцій від усіх причин (ARI) чи від ризику COVID-19, — сказав керівник дослідження, професор респіраторних інфекцій у Лондонському університеті Адріан Мартіно, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Інше дослідження було проведено норвезькими вченими. Вони давали 34 000 норвежцям риб'ячий жир, який є джерелом вітаміну D, а також вітаміну А та омега-3 жирних кислот, та плацебо. Результати виявилися однаковими.

— Добавки вітаміну D не запобігли COVID-19 чи симптоматичні гострі респіраторні інфекції, — зазначив лікар відділення мікробіології в Університетській лікарні Осло Арне Сераас.

Вакцинація краще

У той самий час результати обох досліджень суперечать дослідженню, проведеному Мехіко. Згідно з ним, медичні працівники щодня отримували або 4000 МО вітаміну D, або плацебо. Підвищення імунітету спостерігалося у перших.

— Ми абсолютно впевнені, що вакцинація ефективніша за вітамін D, який, ймовірно, не запобігає COVID-19, — підкреслив Сераас.

Також лікарі наголошують, що тривале приймання вітаміну D також може бути небезпечним для здоров'я. На відміну від вітаміну С, вітамін D є жиророзчинним вітаміном, який може накопичуватися в організмі та викликати токсичність, якщо приймати його в дуже високих дозах протягом тривалого часу.

Читайте також: Вітамін D: який рівень вітаміну в крові знижує ризик серцево-судинних захворювань, а який взагалі на них не впливає