Часто митися шкідливо для організму: експерт з гігієни

Дата створення: 10 листопада, 13:57
Дата оновлення: 10 листопада, 14:22
Часто мыться вредно для организма: эксперт по гигиене фото

Більшість людей починають свій день з душу, щоб прокинутися та відчути себе свіжими протягом дня. А ввечері хочуть помитися, щоб розслабитись перед сном. Однак, на думку експерта з гігієни в Лондонській школі гігієни та тропічної медицини (Великобританія), професора Саллі Блумфілд, щоденне прийняття душу не потрібне і навіть шкідливе

Мікроби є, але вони не є небезпечними

У прямому ефірі BBC Radio експерт сказала, що єдина причина, через яку митися необхідно, полягає в тому, щоб бути «соціально прийнятним, запобігти неприємному запаху тіла». При цьому саме миття не має значення.

Професор Блумфілд попереджає, що часте прийняття душу може позбавити організм мікробіома, що саморегулюється, зокрема мікроорганізмів, які живуть в організмі та допомагають контролювати рівень шкірного сала на шкірі. Дерматологи також дотримуються подібної думки, що постійне миття може підвищити сприйнятливість шкіри до подразнення.

— У нашому організмі є мікроби, які виробляють неприємні запахи, але вони не шкідливі для нас, — каже гігієніст.

Мийте руки щодня

При цьому Саллі Блумфілд заохочує регулярне миття рук, оскільки це запобігає ризику поширення інфекційних захворювань. І радить мити руки після туалету, приготування їжі, збирання тощо.

Щодо душу, то Саллі вважають, що для більшості людей достатньо приймати його кілька разів на тиждень.

Доктор Роберт Шмерлінг з Гарвардської медичної школи (США) додає, що можна митися частіше, якщо ми брудні чи спітнілі.

— Короткого душу в три-чотири хвилини з акцентом на пахви та пах має бути достатньо, — сказав доктор Шмерлінг, цитує портал Medonet.

Читайте також: Чому люди похилого віку пахнуть по-особливому