Вчені попереджають: смог небезпечний для вагітних жінок

Дата створення: 11 листопада, 11:08
Дата оновлення: 11 листопада, 11:21
Ученые предупреждают: смог опасен для беременных женщин фото

Вплив дрібних частинок може знизити гестаційний вік плоду та збільшити ризик кесаревого розтину, вважають вчені Міланського університету (Італія)

Про те, що зміг є отрутою для організму, відомо давно. Італійські дослідники зосередилися на вивченні рівнів PCSK9, що циркулюють. Цей білок відповідає за регулювання ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), або «поганого» холестерину, у вагітних жінок, які зазнали впливу твердих атмосферних частинок.

— Під час вагітності материнський холестерин відіграє важливу роль у зростанні плоду, — пояснює координатор дослідження, науковий співробітник Міланського університету Кьяра Маккі, цитує портал Green Me.

Фахівці виміряли рівні білка PCSK9 у 134 здорових жінок на 12-му тижні вагітності. Це дозволило виявити, що внаслідок впливів твердих частинок < 2,5 мм (PM2,5) підвищуються циркуляційні рівні PCSK9, що збільшує ризик кесаревого розтину.

Як виявилося, збільшення рівнів PCSK9, що циркулюють, на кожні 100 нг/мл знижує гестаційний вік дитини при народженні на тиждень.

— Цей ефект був ще більшим у випадках впливу високих рівнів дрібних частинок PM2,5, як при впливі діоксиду азоту, як ТЧ10, так і NO2, — підкреслює експерт.

Дослідження інших вчених підтверджують негативний вплив здоров'я на здоров'я. Раніше експерти довели, що проживання дітей у забруднених районах може суттєво змінити мікробіом дітей, що матиме серйозні наслідки для їхнього зростання та розвитку.

А фахівці Сеула (Південна Корея) довели, що навіть періодичне перебування у забруднених районах підвищує ризик госпіталізації дітей з аутизмом.

Результати дослідження опубліковані в журналі Environment International («Міжнародна організація з навколишнього середовища»).

Читайте також: Зміг вдвічі збільшує ризик раку голови та шиї