Створено новий препарат, який допоможе навіть за стійкої гіпертонії

Дата створення: 11 листопада, 16:37
Дата оновлення: 11 листопада, 16:46
Создан новый препарат, который поможет даже при стойкой гипертонии фото

Дослідники з Лондонського університету королеви Марії (Великобританія) вивчили препарат Baxdrostat американської фармацевтичної фірми CinCor, щоб зрозуміти, чи допоможе новий засіб пацієнтам з високим кров'яним тиском

Згідно зі статистикою, від 5 до 10% пацієнтів зі стійкою гіпертонією не реагують на традиційні препарати, що тільки погіршує їхнє самопочуття. Новий препарат дає надію сотням тисяч таких хворих покращити стан здоров'я.

Особливість бакдростата полягає в тому, що він запобігає виробленню альдостерону — гормону, який затримує сіль в організмі. У людей, які страждають на гіпертонію, як правило, відзначається високий рівень альдостерону в крові, що підвищує кров'яний тиск.

Вчені провели дослідження препарату на 248 добровольцях зі стійкою гіпертонією. Протягом 12 тижнів одним із них давали різні дози бакдростату, а іншим — плацебо. Як виявилось, у тих, хто приймав високі дози бакдростату, артеріальний тиск знизився на 20 мм рт.ст.

— Перші результати дослідження виявилися приголомшливими. Адже багато хворих завдяки бакдростату змогли нормалізувати артеріальний тиск. Можна впевнено сказати, що цей препарат допоможе тим пацієнтам, чий гормон альдостерону зробив їх стійкими до традиційних методів лікування, — зазначив один із дослідників, професор університету Морріс Браун, цитує Mail Online.

Дослідження було опубліковано у New England Journal of Medicine («Медичний журнал Нової Англії»).

Читайте також: Гіпертонію можуть спричинити ліки від інших захворювань