Дієтолог розповів, чи допомагає бульйон при застуді

Дата створення: 14 листопада, 09:44
Дата оновлення: 14 листопада, 09:54
Диетолог рассказал, помогает ли бульон при простуде фото

Вважається, що курячий бульйон — найкращий засіб від симптоматичних інфекцій верхніх дихальних шляхів. Чи так це?

Бульйон очищає дихальні шляхи

Курячий бульйон, справді, має лікувальні властивості, що допомагає запобігти розвитку простудних захворювань. Вважається, що цей м'ясний відвар містить низку речовин, у тому числі й протизапальних. До того ж бульйон забезпечує гідратацію організму та покращує самопочуття.

— Бульйон зволожує, до того ж містить поживні речовини. Але, найголовніше, він подається гарячим. Саме в цьому й полягає його лікувальний ефект, — каже лікар-дієтолог Університету Астона у Бірмінгемі (Велика Британія) Дуейн Меллор, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Крім того, бульйон завдяки інтенсивному аромату трав та спецій ефективно очищує пазухи та дихальні шляхи. Згідно з дослідженням вчених, гарячий курячий бульйон сприяє стимуляції мукоциліарної транспортної системи, що допомагає організму позбутися мікробів у верхніх та нижніх дихальних шляхах.

Вилікує не лише бульйон

— Гострі супи каррі мають той самий ефект, що й бульйони. Щобільше, гострота перцю чилі дозволяє очистити ніс від нежитю, — продовжує експерт.

Виходить, що лікувальне значення має не поживна властивість бульйону, а висока температура. Завдяки їй він зігріває організм і вбиває мікроби.

Читайте також: Вчені підрахували, скільки разів на рік можна заразитися COVID-19