5 побічних ефектів цибулі, які можуть зруйнувати здоров'я

Дата створення: 14 листопада, 10:41
Дата оновлення: 14 листопада, 10:44
5 побочных эффектов лука, которые могут разрушить здоровье фото

«Цибуля від ста недуг», — говорить народне прислів'я. Справді, цей овоч має антибактеріальні, противірусні та властивості, що дезінфікують. Однак він також має побічні дії, про які багато хто не підозрює

1. Алергія

Цибуля належить до сімейства лілейних, як і часник, спаржа та цибуля-порей. Високе споживання цибулі може посилити алергічні реакції усієї групи лілейних. Тому, якщо у вас спостерігається така реакція на інші ці овочі, зверніть увагу на цибулю.

2. Болі у животі

Є кілька продуктів, які можуть викликати шлунковий рефлюкс, або печію. Серед них — цибуля. Тим, хто страждає на рефлюкс, краще уникати цього овочу.

3. Різь в очах

Ті, хто хоч раз шаткував цибулю, знає, що відразу починають сльозитися очі. Виною тому сірчистий метаболіт, який цибуля виділяє при руйнуванні клітинних стінок. Попадання метаболіту в очі може спричинити подразнення. Сльозотеча допомагає уникнути цього. Проблема в тому, що газ при контакті зі сльозами утворює сірчану кислоту, і очі горітимуть ще більше.

  • Нарізати цибулю без сліз можна, якщо використовувати гострий ніж або періодично змочувати його у воді.

4. Роздратування кишківника

Цибулю слід акуратно споживати тим, хто страждає на синдром подразненого кишківника (СПК). Вона належить до тих продуктів, які містить елементи, що важко перетравлюються, зокрема, гідрати вуглецю. Вони й ускладнюють симптоми подразненого кишківника.

5. Неприємний запах із рота

Це один із найпоширеніших неприємних ефектів цибулі. На щастя, він триває недовго. Але якщо вам належить відповідальна зустріч, то від цибулі краще відмовитись.

Читайте також: Овочі, які допоможуть скинути жир на животі