Ця поширена ознака деменції може з'явитися у жінок вже у 45 років

Дата створення: 14 листопада, 16:28
Дата оновлення: 14 листопада, 16:46
Этот распространенный признак деменции может появиться у женщин уже в 45 лет фото

Звичайна забудькуватість зовсім не риса характеру, а прояв хвороби Альцгеймера

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), на деменцію страждають понад 55 млн осіб у світі. Жінки схильні до неї частіше, ніж чоловіки. Після 65 років деменція діагностується у 8,1% жінок та у 5,4% чоловіків.

Вчені пояснюють це тим, що швидкість загибелі клітин мозку у жінок швидше. До того ж вони схильні дбати більш про близьких, ніж про себе. І, нарешті, живуть довше за чоловіків.

Від деменції немає ліків. Але своєчасна діагностика допомагає уповільнити її прогресування та зберегти психічне здоров'я довше. Перші симптоми у жінок можна спостерігати вже у 45 років. Як правило, це звичайна забудькуватість. На неї слід звернути увагу, допоки це не стало серйозною проблемою.

Забудькуватість виникає:

  • за соціальної ізоляції;
  • при зміні настрою;
  • під час розмови;
  • коли йдеться про покупки.

Фахівці пояснюють кожний пункт. Так, соціальна ізоляція, коли людина мало спілкується з іншими, призводить до погіршення когнітивних здібностей.

Перепади настрою теж є ранньою ознакою недоумства. Пацієнти з деменцією можуть втратити інтерес до того, що їм раніше подобалося, стати більш емоційними та навіть впасти в депресію.

Що ж до проблем із промовою, всі вони проявляються у розмові, коли важко підібрати потрібне слово.

І, нарешті, при великій кількості покупок, наприклад продуктів, часом дуже важко згадати, яких не вистачає. І це змушує знову йти в магазин.

Ці симптоми можуть бути непомітними як для хворих, так і для оточення. Але саме їхнє раннє діагностування дозволяє зупинити деменцію.

Читайте також: Погіршення слуху може бути ранньою ознакою деменції: дослідження