5 способів, які допомагають уповільнити розвиток деменції у людей похилого віку

Дата створення: 16 листопада, 12:41
Дата оновлення: 16 листопада, 12:48
5 способов, которые помогают замедлить развитие деменции у пожилых фото

За даними Всесвітньої організації здоров'я (ВООЗ), деменцією, або старечим недоумством, страждають понад 55 млн людей у світі, та кількість їх постійно зростає. Деменція розвивається внаслідок атрофії мозку після 65 років. Проти неї немає ліків. Але процес появи деменції можна трохи сповільнити завдяки розумовим вправам

1. Залучите ліву руку

Робота лівою рукою дозволяє тренувати праву півкулю мозку, яка відповідає за пам'ять, творчість та абстрактне мислення. Також добре лівою рукою виконувати прості повсякденні дії, наприклад чистити зуби, розчісувати волосся або витирати пил.

2. Розгадуйте кросворди

Це заняття вимагає високої концентрації уваги та логіки, що добре позначається на роботі мозку.

3. Полюбіть головоломки

Для хворих на деменцію найкраще підходять ігри, які вимагають запам'ятовування та передбачення наступних ходів. Це можуть бути настільні ігри чи нескладні головоломки.

4. Вчіть на згадку вірші та пісні

Повторення слів тренує пам'ять. Можна завчити напам'ять твори улюблених авторів чи сучасні хіти. Це також допоможе зблизитись з рідними.

5. Малюйте та ліпіть

Художні роботи, у тому й розфарбовування картинок «по номерах», ліплення із пластиліну, стимулюють роботу обох півкуль мозку. Вони підтримують творчість та логічне мислення.

Читайте також: 5 недорогих продуктів, які допомагають продовжити молодість