Вчені розповіли, як визначити прискорений біологічний вік

Вчені розповіли, як визначити прискорений біологічний вік

На швидке зношування організму впливають різні чинники, зокрема харчування, куріння, малорухливий спосіб життя. Біологічний вік також прискорює хронічні захворювання

Фахівці університету Мічигану (США) першими виявили, що прискорений біологічний вік проявляється слабким зчепленням м’язів. Чим менша його сила, тим вищий біологічний вік.

— М’язова сила є провісником довголіття, а слабкість — показником захворювань та смертності. Ми вперше знайшли переконливі докази біологічного зв’язку між м’язовою слабкістю та фактичним прискоренням біологічного віку, — зазначив керівник дослідження, доцент Марк Петерсон, цитує портал Medonet.

Дослідники змоделювали зв’язок між біологічним віком та силою хвату 1274 людей середнього та похилого віку. Для оцінки використовувалися три години прискорення віку, засновані на метилюванні ДНК, яке активує або заглушує окремі гени. Спочатку такі «години прискорення віку» були змодельовані для дослідження серцево-судинних та онкологічних захворювань, хвороб Альцгеймера, запалень і ранньої смертності.

Результати показали, що як у чоловіків похилого віку, так і у жінок, існує зв’язок між нижчою силою захоплення і прискоренням біологічного віку в годинах метилювання ДНК. Це говорить про те, що якщо ви підтримуєте м’язову силу протягом усього свого життя, то можете захистити себе від багатьох вікових захворювань.

— Відомо, що куріння може бути найсильнішим провісником захворювань. Але тепер ми знаємо, що воно може супроводжуватися м’язовою слабкістю, — сказав доктор Марк Петерсон.

Вчені вважають, що лікарі можуть використати захопливу силу для скринінгу пацієнтів. Адже це дозволить виявити ризик розвитку гіпертонії чи інфаркту міокарда.

— Це дозволить відстрочити або запобігти виникненню хронічних захворювань, які виявляються з віком, — зазначив Петерсон.

Результати дослідження опубліковані в «Journal of Cachexia, Sarcopenia and Muscle».

Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Ерозивний гастрит
Види ерозивного гастритуЕрозивний гастрит — симпто...
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Реклама
Вчені назвали продукти, які можуть замінити гліцин
Гліцин є однією із 20 амінокислот, з яких будуютьс...
Вчені сказали, скільки води треба пити перед сном
Для нормального функціонування клітин, тканин та о...
Реклама