Ці прості вправи допоможуть позбавитися запаморочення після різкого вставання

Згідно зі статистикою, на такий стан скаржаться близько 40% людей у світі
Ортостатична гіпотензія: знайдіть причину
При різкій зміні положення виникає ортостатична гіпотензія (ОГ), або різке падіння артеріального тиску (АТ) при зміні положення тіла, що перешкоджає кровотоку в мозок. Ортостатична гіпотензія також може бути викликана захворюваннями серця, центральної та периферичної нервової системи тощо.
Діагностують ортостатическую гіпотензію за допомогою вимірювання артеріального тиску в положенні лежачи та сидячи. Якщо вона виникає через гіпотонію, при зниженому артеріальному тиску, або інших захворюваннях, то лікується за допомогою медикаментів. Якщо ж спостерігається після тривалого перебування в одному положенні, рекомендується повільне вставання.
Запаморочення після різкого вставання виникає:
- при малорухливому або сидячому способі життя;
- при недостатній гідратації організму;
- при прийманні певних ліків, у тому числі судинорозширювальних та діуретиків.
Навчіться правильно вставати
Канадські вчені звернули увагу на людей, які після тривалого сидіння перед тим, як встати, виконують прості вправи з підйомом колін та/або схрещеними ногами. Це зменшує ризик запаморочення через раптове падіння артеріального тиску.
Фахівці провели дослідження за участю 22 жінок. Всі вони при різкій зміні становища зазнавали запаморочення щонайменше чотири рази на місяць. При попередньому обстеженні з'ясувалося, що в деяких у них при вставанні систолічне АТ падало до 30 мм рт. ст.
Респондентам запропонували після тривалого сидіння на стільці спочатку зробити кілька рухів. Вперше вони мали стати відразу; вдруге — спочатку підняти коліна вгору і потім встати; в третій — вставши, схрестити ноги та напружити м'язи ніг і сідниць. Виявилося, що після виконання останньої вправи ризик запаморочення був найнижчим.
Це доводить, що такі прості вправи з підйомом колін перед вставанням або схрещування ніг та напруга м'язів після вставання знижують ризик запаморочення.
Читайте також: 7 симптомів низького кров'яного тиску, які можна побачити з першого погляду