Достатньо займатися спортом лише 2 хвилини на день, щоб продовжити життя: дослідження

Дата створення: 18 листопада, 16:11
Дата оновлення: 18 листопада, 16:21
Достаточно заниматься спортом всего 2 минуты в день, чтобы продлить жизнь: исследование фото

Вчені Сіднейського університету (Австралія) радять тим, хто не має часу для занять спортом, приділити фізичній активності 2 хвилини на день, або 14 хвилин на тиждень

Австралійські вчені проаналізували взаємозв'язок між тривалістю та частотою фізичної активності та смертністю та захворюваністю від серцево-судинних і онкологічних захворювань у літніх людей. Протягом семи років вони вивчали медичні дані, отримані з Британського біобанку, про стан здоров'я 71 000 осіб, середній вік яких становить 62,5 року.

Не викликає подиву, що ризик небажаних проявів знижується зі збільшенням тривалості та частоти фізичних навантажень. Однак виявилось, що навіть невеликі зусилля мають позитивний ефект.

В учасників, які не займалися фізичною активністю, ризик смертності протягом п'яти років становив 4%. При цьому ті, хто тренувався менше ніж 10 хвилин на тиждень, він знижувався вдвічі. При інтенсивних, але коротких тренуваннях до 2 хвилин чотири рази на тиждень, він зменшувався на 27%. Щоденні короткі тренування допомагали знизити ризик серцево-судинних захворювань на 16% та онкологічних — на 17%.

Результати дослідження опубліковано в European Heart Journal (журнал Європейського товариства кардіологів).

Читайте також: Тренування дихання допоможе збільшити фізичну активність