Нові правила роботи шкіл почнуть діяти з 20 вересня 2021 р.

Дата створення: 17 вересня, 09:09
Дата оновлення: 09 листопада, 10:29
Новые правила работы школ начнут действовать с 20 сентября 2021 г. фото

У Міністерстві освіти України розповіли, що вже з 20 вересня 2021 р. школи зможуть працювати тільки за умови, якщо 80% співробітників матимуть COVID-сертифікати. (Вимоги актуальні, в умовах роботи в «жовтій» карантинній зоні.)

Які ж документи можуть надати співробітники навчальних закладів?

Передбачено кілька варіантів:

Перший - наявність COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію. «Жовтого» - якщо є вакцинація одним щепленням і «зеленого» - якщо вакцинація проведена повністю. Термін дії «жовтого» сертифіката - 120 діб з дня щеплення, а «зелений» сертифікат буде дійсний 365 днів.

Другий варіант - COVID-сертифікат, який після тестування методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) підтверджує негативний результат. Цей документ має термін дії тільки 72 години.

Третій варіант - сертифікат, який підтверджує одужання від Covid-19, термін його дії 180 днів.

В цілому ж дані вимоги більш лояльні, ніж передбачені в багатьох країнах світу і досить легко можуть бути впроваджені в життя, вважають у Міносвіти.

Уточнюється, що для оформлення сертифікатів не буде потрібно ходити по кабінетах лікарів. Дуже багато представників педагогічних колективів уже знають, що дія сертифікату має бути підтверджена за допомогою Єдиного державного веб порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу «Дія».

У Міносвіти також уточнили, що якщо ж буде прийнято рішення про перехід в «червону» карантинну зону, тоді для роботи навчальних закладів буде потрібно, щоб 100% колективу були вакциновані від Covid-19. І висловили надію, що якщо вакцинація буде продовжена активними темпами, то введення «червоної» зони вдасться уникнути.

Як писала «МП» раніше, МОЗ розробило карантинні правила для шкіл.