Холодна температура в будинку особливо небезпечна для людей похилого віку: геронтологи

Дата створення: Вчора, 13:31
Дата оновлення: Вчора, 13:33
Холодная температура в доме особенно опасна для пожилых людей: геронтологи фото

Фахівці Італійського товариства геронтології та геріатрії (SIGG) стурбовані, що у багатьох людей похилого віку цієї зими можуть загостритися хронічні захворювання. Причина — низька температура в будинку, яка може бути викликана перебоями з електроенергією або неможливістю оплачувати за неї високі рахунки

Лікарі вже сьогодні припускають, що через низькі температури в приміщеннях загостриться ризик респіраторних та серцевих захворювань у осіб старшого віку.

— За низької температури кровоносні судини звужуються. Це підвищує артеріальний тиск і ускладнює кровообіг. Кров стає густішою. А обмеження кровоносних судин може викликати посилене сечовипускання, що  небезпечне зневодненням. Це, своєю чергою, збільшує ризик утворення тромбів і змушує серцево-судинну систему працювати старанніше, — каже президент наукового товариства Франческо Ланді, передає інформаційне агентство ANSA.

Також низька температура у будинку небезпечна загостренням астми, хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ), остеоартикулярних запалень.

— Часто люди похилого віку вирішують залишатися в ліжку весь день через застуду, уникаючи навіть адекватного харчування. Крім того, почуття холоду може посилити прояви хронічних захворювань, як артрит чи остеоартрит, — наголошує Ланді.

Читайте також: 5 переваг низьких температур для здоров'я