Експерт пояснив, чому жінки ігнорують перші симптоми хвороби Альцгеймера

Згідно зі статистикою, хвороба Альцгеймера частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. 65% пацієнтів становлять саме представниці прекрасної статі
Тривожний «дзвіночок»
Хвороба Альцгеймера пов'язана не лише з втратою пам'яті. Є й інші симптоми, які свідчать про цей розлад.
— Зверніть увагу на настрій та виконавчі функції. Так, якщо член сім'ї насилу виконує повсякденні завдання, які раніше робив з легкістю, це має насторожити. Незвичайними симптомами також є труднощі з підбором слів чи забудькуватість під час розмови, — каже директор Асоціації Альцгеймера у Південній Каліфорнії (США) Маргарет Баррон, цитує портал Medonet.
Вона також нагадує: помилкове розміщення предметів у різних місцях, труднощі з їх пошуком, втрата інтересу до колишнього хобі та уникнення зустрічей із друзями є тривожними дзвіночками.
— Деякі зміни в пам'яті можуть бути нормальною частиною старіння. Але якщо вони починають заважати у повсякденному житті або є проявом ненормальної поведінки людини, найкраще проконсультуватись із лікарем, — продовжує Баррон.
За словами експерта, деякі форми когнітивного зниження вдається лікувати. А своєчасна діагностика захворювання дає змогу оптимально керувати станом пацієнта.
Нейрохірург Медичного центру лікарні Нортрідж, доктор Пархам Яшар вважають, що також можуть виникнути порушення когнітивних функцій, наприклад, нюху та смаку. Також для таких хворих характерний дуже довгий або фрагментарний сон з частими моментами пробудження.
Бережіть серце
Є багато потенційних біологічних та соціальних причин, чому жінки частіше, ніж чоловіки, страждають на хворобу Альцгеймера, або деменцію. Вчені схиляються до думки, що оскільки жінки живуть довше, то саме вік є одним із факторів ризику. Проте, деякі дослідження показують, що цьому сприяють генетичні відмінності, освіту, спосіб життя тощо.
— Жінки більше опікуються близькими та часто беруть на себе роль опікунів, — каже Маргарет Баррон.
І радить їм більше стежити за собою. Зменшити ризик порушення когнітивних функцій можна, якщо підтримувати здоров'я серця, залишатися фізично активним і соціально залученим.
Читайте також: Хвороба Альцгеймера є проявом деменції