Як статини впливають на появу ожиріння: вчені

Дата створення: 06 грудня, 18:42
Дата оновлення: 06 грудня, 18:45
Как статины влияют на появление ожирения: ученые фото

На думку вчених Університету Глазго (Шотландія), ефективний захист від серцевих нападів може відвернути пацієнтів від схуднення

Тільки у Великій Британії близько 8 млн осіб приймають статини для зниження рівня холестерину, і до 9 млн осіб — ліки для зниження артеріального тиску. Ці препарати можуть продовжити життя на десятиліття.

Але ті, у кого через ці ліки є надмірна вага або ожиріння, наражаються на більший ризик захворювань, таких як серцева недостатність, жирова хвороба печінки та артрит.

Статини та таблетки від артеріального тиску можуть сприяти ожирінню. Вони працюють так добре, що деякі пацієнти більше не намагаються схуднути, попереджають експерти.

— Ці препарати дають можливість жити тим, хто міг померти у 60 років від інсульту або серцевого нападу, але доживає до 75 років. Але у таких пацієнтів через ліки, що приймаються, з'являються серйозні проблеми з ожирінням, — каже провідний автор дослідження, професор метаболічної медицини Навид Саттар.

За його словами, таблетки захищають від серцевих нападів та інсультів, але можуть відвернути людей від схуднення.

За останні 40–50 років жителі країн із високим рівнем доходу, таких як Велика Британія, стали в середньому на 10 кг важчими. Причому більшість з них мають надмірну вагу або страждають на ожиріння, що загрожує розвитком багатьох хронічних захворювань.

— Ті, кому призначають пігулки від артеріального тиску, слід подумати про спосіб життя. Це допоможе уникнути багатьох ускладнень, — додає професор Саттар, цитує Mail Online.

Результати дослідження опубліковані у журналі «Ланцет діабет та ендокринологія».

Читайте також: Статини високого рівня холестерину можуть викликати побічний ефект