Небезпечний вірус кліщів вперше виявлено у Європі

Дата створення: 09 грудня, 10:34
Дата оновлення: 09 грудня, 10:43
Опасный вирус клещей впервые обнаружен в Европе фото

За даними вчених Цюрихського університету (Швейцарія), він викликає аналогічні симптоми, що й вірус кліщового енцефаліту (КЕ)

Кліщі є переносниками багатьох вірусів, бактерій та паразитів. Особливу небезпеку становить вірус кліщового енцефаліту, який може спричинити енцефаліт, мієліт, а також інфекційну хворобу Лайма. Список збудників, які переносяться кліщами, постійно зростає. Дослідники з Інституту вірусології Цюрихського університету (UZH) вперше виявили у кліщів Швейцарії вірус Аонгшан (ALSV). Свою назву він отримав від назви китайського міста, де вперше було виявлено у 2017 році.

Як і вірус КЕ, новий вірус належить до сімейства флавівірусів. Пацієнти, які перенесли укус кліща, скаржаться на лихоманку та головний біль. Хоча ці симптоми є типовими для кліщового енцефаліту, антитіл проти вірусу Аонгшан або його генетичного матеріалу у перехворілих людей не виявлено. Проте вже зараз новий вірус найчастіше виявляється у зразках кліщів, ніж енцефалітний, зазначають вчені. І хоча китайський вірус ще швидко не поширюється, фахівці стурбовані, що поки проти нього немає вакцин.

Читайте також: Кліщі взимку не менш небезпечні, ніж улітку: вчені