Обтяжені ковдри допомагають уникнути хвороби Альцгеймера: дослідження

Вчені Упсальського університету (Швеція) вважають, що використання обтяженої ковдри може збільшити вироблення мелатоніну на 32%, що допомагає міцно заснути. Експерти вважають такий засіб кращим від безсоння. Адже препарати, що містять добавки гормону, сну, мелатоніну, збільшують ризик розвитку деменції та хвороби Альцгеймера у пізньому віці
Шведські вчені спостерігали за 26 учасниками упродовж двох ночей. У першу ніч респонденти спали з обтяженими ковдрами, маса яких складала 12,2% від загальної ваги тіла людини. У другу ніч використовували простирадла, маса яких становить 2,2% від ваги людини.
Усі добровольці лягали спати о 22:00. І кожні 20 хвилин, до 23 години, у них брали зразок слини. Результати показали, що за одну годину сну під обтяженою ковдрою рівень гормону сну, мелатоніну, підвищувався на 32%.
Шишкоподібна залоза мозку внаслідок реакції на темряву виділяє мелатонін, що сприяє сонливості. Багато американців навіть активно використовують добавки з ним, щоб заснути. Однак співробітники інститутів охорони здоров'я побоюються, що це може збільшити ризик розвитку деменції та інших проблем із мозком у майбутньому. Використання обтяженої ковдри для підвищення вироблення мелатоніну дозволяє уникнути побічних ефектів таких добавок.
Психолог, доктор Трейсі Маркс, яка брала участь у дослідженні, вважає, що обтяжені ковдри активують блукаючий нерв людини — найдовший нерв тіла, що йде від шлунка до черепа. Глибокий його дотик активує парасимпатичну нервову систему тіла. Це допомагає «сповільнити» тіло, скорочуючи вироблення кортизолу та збільшуючи секрецію серотоніну, що допомагає боротися з безсонням.
Однак шведське дослідження показало, що такі ковдри, впливаючи на шишкоподібну залозу, здатні знімати тривогу. Це означає, що є два механізми, які змушують людину виробляти високі рівні мелатоніну, коли він накривається обтяженою ковдрою.
Читайте також: Сон допомагає позбутися тривог і хвилювань