Довжина генів впливає на тривалість життя: відкриття

Вчені Північно-Західного університету (США) розкрили секрет старіння. Це дозволить створити «таблетку молодості» або сповільнити старіння
Довжина гена залежить від кількості нуклеотидів у ньому. Кожен ланцюжок нуклеотидів перетворюється на амінокислоту, утворюючи білок. Тому дуже довгий ген дає великий білок, а короткий ген — маленький білок. Клітина повинна мати збалансовану кількість малих та великих білків для досягнення гомеостазу. І проблеми виникають, коли цей баланс порушується.
Вчені в ході дослідження проаналізували зразки тканин мишей, щурів та риб різного віку. У всіх тварин вони помітили тонкі зміни у тисячах різних генах у різних зразках. Це означає, що не лише невелика підмножина генів сприяє старінню. Старіння, навпаки, характеризується змінами на системному рівні. Це дозволило експертам зробити висновок, що ДНК впливає на біологічний вік. Так, короткі гени були пов'язані з коротшою тривалістю життя, тоді як довші гени були пов'язані з кращим здоров'ям та довголіттям.
Після цього експерти вивчили зміни у генах людини у різних вікових групах: від 30 до 49 років, від 50 до 69 років, а також від 70 років і старше. Зміни активності генів залежно від їх довжини спостерігалися по досягненню людини середнього віку.
— У молодому віці наші клітини здатні протистояти процесам, які можуть призвести до дисбалансу активності генів. Але потім втрачають цю властивість, — зазначив керівник дослідження доктор Томас Стогер, передає Mail Online.
При цьому вчені виявили, що з віком активність усередині клітин зміщується у бік коротших генів, порушуючи баланс, що призводить до старіння організму. Знання цього дозволить розробити методи лікування, які допоможуть якомога довше зберегти молодість та уповільнити старіння організму.
Результати дослідження опубліковані у журналі Nature Aging («Природа старіння»).
Читайте також: Косметологи назвали нову ефективну процедуру омолодження