Хворі на цукровий діабет І типу зможуть замінити ін'єкції інсуліну таблетками: відкриття

Дослідники з Інституту Уолтера та Елізи Хол у Мельбурні (Австралія) ідентифікували молекулу, яка імітує інсулін і може прийматись перорально
Хворі на цукровий діабет І типу не можуть виробляти інсулін — ключовий гормон, необхідний для контролю рівня цукру в крові. Їм потрібно щодня робити кілька ін'єкцій інсуліну, щоб тримати рівень глюкози під контролем.
— Останні сто років вчені мріяли створити таблетки інсуліну, але протягом десяти років усі спроби не були успішними, — кажуть провідні дослідники Ніколас Кірк та Майк Лоуренс.
Справді, інсулін важко виробляти у таблетках. Він нестабільний і одразу розщеплюється організмом під час травлення. Надія з'явилася нещодавно, завдяки розвитку кріоелектронної мікроскопії (кріо-ЕМ). Ця технологія дозволяє візуалізувати складні молекули атомарних деталей, створюючи тривимірні зображення рецептора інсуліну.
Кріо-ЕМ-експерименти виявили молекулу пептиду, яка імітує інсулін і може зв'язуватися з гормональним рецептором та активувати його. Це перший крок на шляху, який змушує клітини поглинати глюкозу, коли рівень цукру в організмі низький або занадто високий.
— Наше відкриття відчиняє двері для перорального лікування діабету І типу. Однак знадобиться ще багато часу та додаткових досліджень, перш ніж вдасться його реалізувати, — роблять висновок фахівці, передає інформаційне агентство ANSA.
Результати дослідження опубліковані у журналі Nature Communications («Зв'язок із природою»).
Читайте також: Цукровий діабет небезпечніший для жінок, ніж для чоловіків