Окуляри з зеленим склом зменшують головний біль майже у 4 рази: дослідження

Дата створення: 13 грудня, 12:24
Дата оновлення: 13 грудня, 12:40
Очки с зелеными стеклами уменьшают головные боли почти в 4 раза: исследование фото

На думку вчених Університету Дьюка (США), такі окуляри можуть замінити багато ліків

Для полегшення болю при фіброміалгії, що викликає біль у м'язах, зв'язках та суглобах, використовують антидепресанти. Однак багато з них не діють, до того ж можуть мати побічні ефекти, наприклад зниження лібідо. Американські вчені вважають, що носіння окулярів із зеленим склом допомагає зменшити біль і рідше використовувати такі препарати.

Такого висновку експерти дійшли в ході дослідження за участю 34 пацієнтів з фіброміалгією. Усі вони щодня, по чотири години, носили окуляри з зеленим склом. Експеримент тривав два тижні. За цей час респонденти були менше схильні до почуття тривоги та рідше застосовували знеболювальні засоби.

Вчені пояснюють це тим, що, відповідно до однієї з теорій, зелене світло знаходиться в середині спектра кольорів. Воно викликає вивільнення в організмі природних знеболювальних хімічних речовин, енкефалінів, що призводить до зменшення болю.

Цікаво, що раніше експерти вже відзначали такий ефект. Так, минулого року американські експерти обстежили 29 пацієнтів із мігренню. Всі вони щодня, протягом однієї-двох годин, піддавалися впливу зелених світлодіодних смужок. Як показали результати, через десять тижнів щоденний головний біль зменшився на 60%, а щомісячні напади мігрені знизилися в середньому з 22,3% до 9,4% відповідно, тобто майже в чотири рази.

Ще один експеримент, проведений шотландськими вченими, показав, що зелене світло можна використовувати для лікування болю при артриті в коліні та після операцій, а також за інших станів.

— Ми вивчили діапазон довжин хвиль. Хвилі червоного та синього кінця спектру були пов'язані з мігренню. А хвилі зеленого спектру допомагали зменшити її, — зазначив клінічний керівник Служби головного болю (NHS), доктор Ендрю Доусон, цитує Mail Online.

Читайте також: Офтальмолог пояснив, як захистити зір узимку