Отоларинголог пояснив, чому небезпечно чистити вуха ватяними паличками

Дата створення: 13 грудня, 17:04
Дата оновлення: 13 грудня, 17:07
Отоларинголог объяснил, почему опасно чистить уши ватными палочками фото

Доктор-отоларинголог Вроцлавського медичного центру (Польща) Катажина Касперек-Мосонь вважає, що це може призвести до запалення та травмування вушної раковини

Від інфекції до глухоти

Чистити вуха ватяною паличкою — погана ідея. Адже це може спричинити безліч різних побічних ефектів. Так, при очищенні вуха від вушної сірки можна випадково зрушити її глибше, до барабанної перетинки, що призведе до затикання вуха і, відповідно, погіршення слуху.

— Якщо вушна сірка не очищена, бо перебуває глибоко, пацієнт може звернутися до отоларинголога. Він промиє її спеціальними засобами, — пояснює доктор Катажина Касперек-Мосонь, повідомляє портал Medonet.

Ще один наслідок чищення вух ватними паличками — травмування шкіри зовнішнього слухового проходу та барабанної перетинки.

— Шкірна рана зовнішнього слухового проходу зазвичай гоїться, не залишаючи наслідків. Але якщо травмовано барабанну перетинку, то це може призвести до інфекції середнього вуха та незворотної втрати слуху, — попереджає отоларинголог.

При такій травмі може знадобитися госпіталізація та хірургічне втручання.

Навіщо потрібна вушна сірка

Ще одна небезпека чищення вух ватяними паличками полягає в тому, що вата може просто залишитися всередині вух.

— Це стороннє тіло слід своєчасно видалити з вушної раковини, інакше це може призвести до запалення як зовнішнього, так і середнього вуха. Якщо лікування не буде проведено вчасно, це загрожує незворотною втратою слуху, — каже доктор Касперек-Мосонь.

Також експерт нагадує, що вушна сірка є захисним бар'єром, антибактеріальним та протигрибковим. А саме вухо має функцію самоочищення від цієї вушної сірки. І якщо всі механізми працюють справно, засмічення вух не відбувається. Однак при порушенні процесу самоочищення або складу вушної сірки утворюється сірчана пробка. У разі вуха можна промивати водою чи використовувати спеціальні спреї.

Читайте також: Погіршення слуху може бути ранньою ознакою деменції: дослідження