Перегляд телевізора викликає біль у різних частинах тіла: дослідження

Дата створення: 14 грудня, 12:42
Дата оновлення: 14 грудня, 12:55
Просмотр телевизора вызывает боли в разных частях тела: исследование фото

Вчені Інституту серця та діабету Бейкера (Австралія) вважають, що тривале сидіння в одному положенні тіла шкідливе для організму. Особливо для людей похилого віку і тих, хто страждає на хронічні захворювання

Фахівці провели опитування, під час якого попросили респондентів оцінити якість свого життя, пов'язаного зі здоров'ям, за шкалою від 1 до 100. Нуль вказував на сильний біль у тілі, а 100 — на його відсутність. На підставі отриманої інформації вчені дійшли висновку, що довгий час сидіння перед телевізором викликає в організмі сильний і пульсівний біль, який поступово посилюється.

— Навіть одна година перегляду телевізора на день була тісно пов'язана з інтенсивністю болю. Ця кореляція була більш виражена у людей із діабетом ІІ типу, — зазначив керівник дослідження, професор Девід Данстан, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Перебування в одному положенні протягом багатьох годин, особливо перед телевізором, впливає на артеріальний тиск, уповільнює обмін речовин та послаблює процеси, що регулюють рівень цукру в крові. Це викликає запалення, яке може супроводжуватись болем.

Значне скорочення переглядів телевізора допоможе уникнути хворобливих станів. Особливо це стосується тих, хто страждає на хронічні захворювання.

Читайте також: Малорухливий вид відпочинку збільшує розвиток деменції після 60 років