Поламані зуби можуть стати причиною абсцесу головного мозку: стоматологи

Дата створення: 14 грудня, 15:48
Дата оновлення: 14 грудня, 16:09
Поломанные зубы могут стать причиной абсцесса головного мозга: стоматологи фото

Вчені Університету Плімуту (Великобританія) вважають, що гнилі та поламані зуби можуть не лише викликати неприємний запах рота, а й небезпечний для життя стан — абсцес головного мозку

Зламані зуби мають свої наслідки для здоров'я. Вони підвищують ризик багатьох респіраторних захворювань, отиту, кон'юнктивіту, виразкової хвороби, запалення в сечостатевій системі, а також можуть спричинити захворювання серця.

Вчені припускають, що специфічний вид бактерій ротової порожнини також може стати причиною розвитку абсцесу головного мозку — гнійної інфекції центральної нервової системи. Абсцес набуває форми інкапсульованого гною в тканині головного мозку та викликає специфічні неврологічні симптоми: головний біль, сплутаність свідомості, дратівливість, невиразну мову, лихоманку, судоми, двоїння в очах.

Англійські вчені проаналізували медичні карти 87 осіб, які надійшли до лікарні з абсцесом головного мозку, а також мікробіологічні дані, отримані зі зразків абсцесу. Це допомогло виявити бактерії у порожнині рота та їх види.

У 52 осіб, які не мали очевидної причини абсцесу, у ротовій порожнині бактерій було втричі більше, ніж у тих, хто знав причину абсцесу. Особливо переважала популяція бактерії Streptococcus anginosus (ангінозний стрептокок), яка сприяє появі фарингіту, бактеріємії, а також інфекціям внутрішніх органів, таких як мозок, легені та печінка.

— Було напрочуд виявити оральні бактерії неясного походження в абсцесах головного мозку. Це доводить, що ротова порожнина може бути джерелом інфекцій у тих випадках, коли не може бути ідентифікована інша причина абсцесу головного мозку, — зазначила керівник дослідження, доктор Холлі Рой, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Читайте також: Стоматолог пояснив, чому зуб мудрості небезпечний для здоров'я рота