Побиття дітей порушує роботу мозку: вчені

Дата створення: 15 грудня, 10:09
Дата оновлення: 15 грудня, 10:31
Порка детей нарушает работу мозга: ученые фото

Дослідники університету Флориди (США) вважають, що тілесні покарання негативно позначаються на поведінці підлітків та підвищують ризик тривожності та депресії

Викликає тривогу та депресію

Експерти провели дослідження за участю 149 хлопчиків та дівчаток віком від 11 до 14 років. Усім їм було запропоновано виконати завдання, схожі на відеоігри. Активність їхнього мозку записувалася за допомогою електроенцефалографа (ЕЕГ). На основі даних дослідники отримали для кожного учасника два бали: один відображав нейронну реакцію на помилку, а інший — нейронну реакцію на винагороду.

Через два роки учасники експерименту та їхні батьки заповнили серію анкет, в яких вказали рівень тривожності та депресії у дітей, а також методи виховання. Як і припускали вчені, у дітей, які зазнали тілесних покарань, частіше розвивалися тривога та депресія.

— Наша робота вперше продемонструвала негативний вплив тілесних покарань на самопочуття дитини: вони пов'язані з підвищеною тривожністю та депресивними симптомами у підлітковому віці. Ми також показали, що тілесні покарання можуть впливати на активність мозку та роботу нервової системи, — зазначив співавтор дослідження Крешник Бурані.

Не реагують на винагороди

Вплив тілесних покарань на мозкову діяльність та нервову систему було підтверджено сильнішою нервовою реакцією на помилки та притупленою реакцією на винагороду у підлітків.

— Ми довели, що сильніша нейронна відповідь на помилки пов'язана не лише з тривогою, а й зниженою нейронною відповіддю на винагороду. Це робить дітей надчутливими до власних помилок. Вони менш реагують на винагороди, які отримують, — підкреслює Бурані, передає Radio ZET.

Таким чином, побиття дітей не тільки залишає синці на тілі, а й назавжди змінює мозкову активність та надає віддалений вплив на подальшу соціалізацію у світі.

Читайте також: Діти, які багато дивляться телевізор, схильні до депресії та агресивності