Стрес сприяє старінню очей та розвитку глаукоми: вчені

Дата створення: 16 грудня, 17:51
Дата оновлення: 16 грудня, 18:00
Стресс способствует старению глаз и развитию глаукомы: ученые фото

Нервові потрясіння викликають підвищення внутрішньоочного тиску, що призводить до розвитку таких серйозних офтальмологічних захворювань, як глаукома

Вчені Медичної школи Ірвіна Каліфорнійського університету (США) вивчили кореляцію між стресом та очним старінням.

Старіння очей є важливим фактором загибелі гангліозних клітин сітківки та виникнення глаукоми. Це захворювання, яке вражає зоровий нерв, може навіть призвести до сліпоти.

Одним із факторів, найбільш пов'язаних з очним стресом, є збільшення тиску всередині ока. Внутрішньоочний тиск (ВОТ) слідує добовому ритму, який відображає цикл сну і неспання. У здорових людей він зазвичай коливається від 12 до 21 мм рт. ст. і у людей, схильних до стресу, вище вночі.

Як показало дослідження американських вчених, саме раптові та часті коливання ВОТ прискорюють старіння очних тканин та призводять до розвитку таких захворювань, як глаукома.

— Як виявилося, зміни на рівні хроматину набуваються кумулятивно після різних випадків стресу. Це дає нам вікно можливостей для запобігання втраті зору, якщо хвороба розпізнається на ранній стадії, — зазначила керівник дослідження Дорота Сковронська-Кравчик, цитує портал Green Me.

Читайте також: Офтальмолог розповів про підступність розвитку глаукоми