Вчені сказали, як зберегти здоров'я у похилому віці

Дата створення: 19 грудня, 11:40
Дата оновлення: 19 грудня, 11:42
Ученые сказали, как сохранить здоровье в пожилом возрасте фото

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі MDPI, важливо вести здоровий спосіб життя

Фахівці Інституту життєвого циклу та старіння (США) провели дослідження за участю 7651 особи від 60 років і старше. Вони хотіли визначити фактори, пов'язані з хорошим здоров'ям у літньому віці. Концепція оптимального старіння включала відсутність проблем із пам'яттю, психічних захворювань та інвалідного болю, а також адекватну соціальну підтримку.

За даними, 75% респондентів віком від 55 до 64 років на початку дослідження зберігали відмінне здоров'я протягом трирічного періоду. Серед людей віком 80 років і старше близько половини залишалися у відмінному стані здоров'я.

Усі мали спільні чинники:

  • ніколи не курили;
  • не мали серцевих захворювань чи артриту;
  • не страждали на безсоння;
  • не мали зайвої ваги чи ожиріння;
  • мали високі прибутки;
  • найчастіше були жінками.

— Усі ці респонденти також були менш схильні до розвитку виснажливих когнітивних, фізичних чи емоційних проблем, — зазначає співавтор дослідження Мейбл Хо, цитує портал Green Me.

Крім того, люди, які займалися помірною та енергійною фізичною активністю, на 35% частіше повільніше старіли. Ті, хто ніколи чи рідко мали проблеми зі сном, на 29% частіше підтримували чудове здоров'я під час дослідження. А ті, хто ніколи не курив, — на 46% частіше могли похвалитися добрим здоров'ям протягом того самого періоду.

З точки зору доходу, близько 50% людей, які перебувають за межею бідності, досягають оптимального віку, порівняно з 75% тих, хто живе за межею бідності. І, нарешті, ті, хто мав нормальну вагу, на 24% залишалися здоровими в літньому віці.

Читайте також: Ліки від старості отримають із шкурок граната: дослідження