Кардіологи розповіли, скільки кави можуть пити люди з тяжкою гіпертензією

Дата створення: 22 грудня, 17:49
Дата оновлення: 22 грудня, 18:20
Кардиологи рассказали, сколько кофе могут пить люди с тяжелой гипертензией фото

Експерти Американської кардіологічної асоціації попереджають, що дві випиті чашки кави на день подвоюють ризик смерті від серцевого нападу у людей з тяжкою гіпертензією. Але навіть їм чашка кави не зашкодить

Численні дослідження показали, що люди, які перенесли серцевий напад, можуть щодня випивати каву. Це допоможе знизити ризик розвитку серцевих нападів та інсультів, а також смертності. Крім того, щоденне споживання цього ароматного напою перешкоджає розвитку хронічних та деяких онкологічних захворювань, а також діє як антидепресант. Однак зловживання кавою підвищує артеріальний тиск, викликає прискорене серцебиття, тривогу та безсоння.

Американські кардіологи радять людям, які мають кров'яний тиск 160/100 мм рт. ст. або вище, у малих дозах пити каву.

— Вживання ними двох та більше чашок кави на день може подвоїти ризик смертності від серцево-судинних захворювань. Це не стосується тих, хто має високий, але не тяжкий артеріальний тиск, — зазначають вчені, цитує портал Gazeta.pl.

При цьому одна чашка кави або зеленого чаю в день безпечна навіть для хворих з тяжкою гіпертензією, хоча обидва напої містять кофеїн.

Дослідження було опубліковано у Журналі Американської кардіологічної асоціації.

Читайте також: Кава знижує ризик деменції у жінок похилого віку: дослідження