Цей пробіотик може зупинити розвиток бічного аміотрофічного склерозу

Дата створення: 23 грудня, 16:19
Дата оновлення: 23 грудня, 16:45
Этот пробиотик может остановить развитие бокового амиотрофического склероза фото

Згідно з дослідженням вчених Університету Монреаля (Канада), пробіотична бактерія може попередити прогрес такого нейродегенеративного захворювання, як бічний аміотрофічний склероз (БАС)

Експерти вважають, що порушення мікробіоти кишківника пов'язане з виникненням та прогресуванням багатьох невиліковних нейродегенеративних захворювань, таких як бічний аміотрофічний склероз (БАС). У таких хворих поступово погіршується зниження рухових нейронів, що призводить до втрати м'язової здатності аж до повного паралічу. Після встановлення діагнозу середня тривалість життя становить не більше п'яти років.

Фахівці протестували 13 різних бактеріальних штамів та три їх комбінації, щоб вивчити нейропротекторні ефекти харчових добавок на основі пробіотиків. Виявилося, що пробіотична бактерія Lacticaseibacillus rhamnosus HA-114 є унікальною за своїм складом і пригнічує прогресування дегенерації рухових нейронів. Це дозволяє зменшити порушення рухової функції у пацієнтів з БАС та хворобою Гантінгтона.

Цікаво, що у 2022 році дослідникам вдалося з'ясувати, що пробіотик HA-114 здатний пригнічувати вікову нейродегенерацію. Знання таких особливостей цієї пробіотичної бактерії дозволяє розробити нові препарати для лікування нейродегенеративних захворювань.

Результати опубліковані у журналі Communications Biology («Комунікації біології»).

Читайте також: Пробіотики допомагають схуднути лише за три місяці