Як за 11 хвилин щоденної прогулянки зміцнити здоров'я серця та схуднути

Дата створення: 23 грудня, 17:10
Дата оновлення: 23 грудня, 17:12
Как за 11 минут ежедневной прогулки укрепить здоровье сердца и похудеть фото

Вчені університетів Аризона, Канзасу та Вірджинії (США) пояснили феномен так званої «дурної» ходи у стилі персонажів комік-групи «Монті Пайтон». Вона може бути ефективнішою за звичайну прогулянки

Експерти провели дослідження за участю 13 здорових людей віком від 22 до 71 року, у яких в анамнезі не було захворювань серця, легень та проблем з ходьбою. Усім їм запропонували протягом 5 хвилин пройти по доріжці довжиною 30 метрів у стилі героїв скетчу «Міністерство дурних ходів», коли при кожному кроці необхідно одну з ніг викидати високо вперед або убік.

Як виявилося, така прогулянка збільшувала витрати енергії у 2,5 раза більше, ніж звичайна ходьба. Фахівці також виміряли поглинання кисню учасниками. І дійшли висновку, що одна така 11-хвилинна прогулянка може замінити 75 хвилин активної фізичної діяльності на тиждень. А якщо вона триває 12–19 хв на день, то збільшує витрату щоденної енергії на 100 ккал, що допомагає схуднути.

Вчені відзначають, що стиль «дурні кроки» не потребує багато часу  та покращує кардіореспіраторну витривалість, що зміцнює здоров'я серця. 

Результати дослідження опубліковані у British Medical Journal («Британський медичний журнал»).

Читайте також: Скільки кроків щодня потрібно зробити, щоб знизити ризик деменції на 50%