Риніт може прискорити розвиток хвороби Альцгеймера: вчені

Дата створення: 26 грудня, 10:35
Дата оновлення: 26 грудня, 10:36
Ринит может ускорить развитие болезни Альцгеймера: ученые фото

Віруси, що надходять через ніс, можуть заважати передачі нюхових сигналів у мозок. Позбавлені подразників, центри швидше вмирають, попереджають американські вчені та нагадують про необхідність захиститися від інфекцій

Фахівці Медичної школи Університету Колорадо (США) порівняли тканини дихальних шляхів шести осіб, які мали спадкову форму хвороби Альцгеймера, та здорових. У нюхових цибулинах хворих, — тобто у структурах мозку, які отримують подразники, пов'язані із запахами, — були виявлені сліди вірусної інфекції. Крім цього, експерти побачили запалення в нюховому тракті, що посилають імпульси в гіпокамп — область мозку, яка бере участь у обробці пам'яті. Дослідники також відзначили порушення захисного мієліну в нервах нюхового тракту, які підтримують ефективну передачу сигналу.

— Одним із перших симптомів хвороби Альцгеймера є втрата нюху. А він поєднується з гіпокампом. Якщо приплив сигналів слабшає, він менше досягає гіпокампа. Це і призводить до порушення когнітивних функцій, — пояснив керівник дослідження, доцент неврології Ендрю Бубак, повідомляє Radio ZET.

Вчені попереджають, що деякі віруси, такі як лишай, що оперізує, і простий герпес, можуть викликати в нюхових цибулинах накопичення бета-амілоїдного білка, безпосередньо пов'язаного з розвитком хвороби Альцгеймера.

Дослідження було опубліковано у журналі «Нейробіологія старіння».

Читайте також: Хвороба Альцгеймера