Іноді відмова від тренувань корисна для здоров'я: експерти

Дата створення: 27 грудня, 12:15
Дата оновлення: 27 грудня, 12:26
Иногда отказ от тренировок полезен для здоровья: эксперты фото

Міжнародна група вчених провела дослідження за участю 13 000 осіб із 52 країн. Як виявилося, інколи інтенсивна активність та сильні емоції підвищують серцебиття та артеріальний тиск, що загрожує утворенням атеросклеротичних бляшок та погіршенням серцево-судинної системи

Коли ви п'єте багато води

Вважають, що під час тренувань корисно пити багато води, але це не так. Надмірне споживання рідини під час занять спортом може призвести до гіпонатріємії, або затримки рідини в організмі, що викликає нудоту та набряклість. Щоб цього уникнути, пийте під час спраги.

Коли ви багато бігаєте

Фахівці лікарні Фредеріксберг (Данія) помітили, що багато і часто бігати також небезпечно для організму, як і вести малорухливий спосіб життя. За їх спостереженням, пробіжки в помірному темпі протягом 1–2, 4 години тричі на тиждень є оптимальними. Якщо вони тривають понад 4 годин частіше за три рази на тиждень, то можуть спровокувати проблеми зі здоров'ям.

Коли не звертаєте уваги на погоду

Професор Роберт Кенефік провів експеримент, під час якого група добровольців тренувалася у прохолодних приміщеннях. Кенефік пояснює, що у прохолодну погоду кровоносні судини звужуються, а в організмі об'єм крові не зменшується. В результаті мозок не ініціює секрецію гормону вазопресину, який пригнічує виведення рідин, що призводить до набряклості.

Коли ви застудилися

Фізична активність сприяє частішому серцебиттю. Аналогічний ефект мають деякі ліки проти застуди. Поєднання цих двох факторів може призвести до інтенсивної роботи серця, а також викликати проблеми з диханням.

Якщо температури немає, а є лише нежить чи біль у горлі, то від тренувань не треба відмовлятися. Проте краще знизити їх інтенсивність вдвічі.

Результати дослідження опубліковані у журналі Circulation («Циркуляція»).

Читайте також: Тренування допоможуть зміцнити імунітет після вакцинації проти COVID-19