Кожні 10 сантиметрів зросту збільшують ризик розвитку колоректального раку на 14%: вчені

Дата створення: 28 грудня, 12:59
Дата оновлення: 28 грудня, 13:17
Каждые 10 сантиметров роста увеличивают риск развития колоректального рака на 14%: ученые фото

Згідно з дослідженнями медиків Лікарні Джона Хопкінса (США), високі люди більш схильні до цього онкологічного захворювання

Вчені проаналізували 47 міжнародних досліджень, у яких було розглянуто 280 660 випадків колоректального раку та 14 139 випадків колоректальної аденоми. І порівняли результати найнижчих та найвищих учасників дослідження.

— Результати показали, що найвищі люди схильні до розвитку колоректального раку на 24% більше, ніж низькі. Ми також виявили, що кожні 10 см зросту були пов'язані з 14-відсотковим підвищенням ризику цього виду раку та ймовірністю появи аденом,  — зазначив один із дослідників доктор Джерард Маллін, передає Radio ZET.

Експерти вважають, що вище зростання є одним із домінантних факторів ризику появи злоякісної пухлини. Вони пояснюють це тим, що зріст дорослої людини корелює із розміром органів її тіла. Більші органи означають активнішу проліферацію, або розмноження клітин. Це може збільшити ймовірність мутацій, що призведуть до злоякісної трансформації.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention («Епідеміологія раку, біомаркери та профілактика»).

Читайте також: Як зростання впливає на схильність до хвороб