Метод SMART раз і назавжди дозволить схуднути: вчені

Дата створення: Сьогодні, 12:05
Дата оновлення: Сьогодні, 12:30
Метод SMART раз и навсегда позволит похудеть: ученые фото

Фахівці клініки Майо (США) рекомендують ставити конкретну мету, щоб позбутися непотрібних кілограмів

Схуднути буває непросто. Часто ті, хто худне, «зриваються», починаючи після тривалої суворої дієти поглинати висококалорійну їжу. Буває, що і перенесений стрес порушує всі плани. Американські лікарі розробили метод SMART, кожна літера якого в назві дозволяє досягти бажаного результату.

S — Specific, або конкретний. Вчені наголошують, що здорове харчування — це загальний термін. Потрібно діяти безпосередньо. Вони рекомендують виключити з раціону газовані напої, обмежити споживання цукру протягом дня до 30 г і з'їдати щодня п'ять порцій овочів та фруктів.

M — Measurabl, або вимірний. Постановка вимірюваної мети є надзвичайно важливою для отримання результатів. На думку фахівців, варто обирати дії, які легко виміряти, наприклад, гуляти не менше трьох разів на тиждень

A — Achievable (досяжний). Бажання схуднути на 5 кг на тиждень похвально, але неможливо. Така недосяжна мета може змусити відмовитись від своїх планів. Вчені радять бути реалістами у досягненні своїх цілей. Наприклад, розраховувати на 500 г втрати ваги щотижня.

R — Relevant (значний). У різні періоди життя цілі бувають короткостроковими та довгостроковими. Щоб оцінити їх вагомість, необхідно розуміти результат. Так, схуднення сприяє не тільки зовнішньої привабливості, а й оздоровленню організму.

T — Time-bound (обмежений за часом). Кожна мета передбачає час її реалізації. Це стосується і схуднення. Необхідно розуміти час, за який ви хочете досягти бажаного результату. Для цього добре вести харчовий щоденник, щотижня вимірювати обсяги тіла та фотографуватися на повний зріст.

Пам'ятайте, схуднення потребує терпіння. Зайві кілограми накопичувалися протягом тривалого часу, і знадобиться чимало часу, щоб розлучитися з ними.

Читайте також: Схуднення в середньому віці підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені