Як виглядає «тимчасова шкала» грипу

Дата створення: 30 грудня, 12:44
Дата оновлення: 30 грудня, 12:47
Как выглядит «временная шкала» гриппа фото

Грип на сьогодні є одним із найнебезпечніших вірусних захворювань. Щорічно на нього страждає близько 10% дорослих і до 30% дітей. Це спричинено штамами вірусів грипу А чи В, які постійно мутують

Грип — гостре вірусне захворювання, яке може мати різний перебіг. Тому немає простої відповіді на питання, як він довго триває.  В одних людей грип може пройти відносно швидко, а в інших — повільно. Передбачається, що перші симптоми захворювання з'являються протягом 18–72 годин з моменту зараження і за відсутності ускладнень зникають приблизно через 7 днів при умови, що пацієнт приймає препарати та слідує вказівкам лікаря.

Симптоми грипу:

  • раптова, висока температура;
  • біль у м'язах та суглобах;
  • втома;
  • головний біль;
  • кашель.

«Тимчасова шкала» грипу зазвичай виглядає так.

1–3 день — з'являються перші симптоми захворювання, такі як висока температура, біль голови, сухий кашель, слабкість, а також болі в м'язах і суглобах.

4-й день — підвищується температура. Залишаються біль у горлі, кашель, м'язові болі та крайня втома.

5-й день — спостерігається покращення, але симптоми ще зберігаються. Зверніться до лікаря, якщо знову піднялася температура.

6–7 день — симптоми поступово стихають, але це не означає, що вони пройдуть одразу. Залишаються кашель, закладеність носа та дискомфорт у грудях.

Пам'ятайте, що перебіг хвороби протікає швидше та м'якше, якщо було проведено вакцинацію проти грипу. Вона захищає і від можливих ускладнень.

Читайте також: Грип, ГРВІ, коронавірус: відповіді педіатра на запитання