Переривчасте голодування може спричинити розлад харчової поведінки: вчені

Дата створення: 02 січня, 14:46
Дата оновлення: 02 січня, 16:02
Прерывистое голодание может вызвать расстройство пищевого поведения: ученые фото

Переривчасте голодування передбачає відмову від їжі на вісім і більше годин. Вважається, що це допомагає схуднути та зміцнити здоров'я. Однак канадські вчені вважають, що така дієта може бути небезпечною для організму

Фахівці Університету Торонто (Канада) проаналізували медичні дані понад 2 700 підлітків та молодих людей. Вони виявили, що переривчасте голодування у жінок пов'язане з розладом харчової поведінки, у тому числі з переїданням та компенсаторною поведінкою (блювання, компульсивні фізичні вправи). Чоловіки, які дотримувалися переривчастого голодування, також частіше повідомляли про компульсивні вправи.

— Зв'язок між переривчастим голодуванням та розладом харчової поведінки особливо помітний після пандемії COVID-19, під час якої у багатьох молодих людей було порушено здорові принципи харчування, — каже співавтор дослідження, доцент Каліфорнійського університету Джейсон М. Нагата, передає портал SciTechDaily.

Отримані дані свідчать про те, що причиною появи розладу харчової поведінки може стати переривчасте голодування з метою схуднення.

Результати дослідження опубліковані у журналі Eating Behaviors («Харчова поведінка»).

Читайте також: Дієтолог назвав 4 помилки тих, хто худне