Названо групу крові, яка вказує на ризик раннього інсульту: відкриття

Дата створення: 03 січня, 12:27
Дата оновлення: 03 січня, 12:50
Названа группа крови, которая указывает на риск раннего инсульта: открытие фото

Вчені Медичної школи Університету Мериленду (США) довели, що група крові А збільшує ризик порушення мозкового кровообігу до 60 років

— Відомо, що ризик інсульту залежить від умов довкілля, а також генетичної схильності. Ми хотіли перевірити, які саме ці генетичні чинники, — розповів провідний автор дослідження, професор Брекстон Мітчелл.

Для цього експерти проаналізували генетичні профілі людей віком від 18 до 59 років. 17 000 із них перенесли інсульт, а майже 600 000 осіб, у яких його не було, увійшли до контрольної групи.

Завдяки отриманій інформації вчені виявили зв'язок між раннім інсультом і областю хромосоми, що містить ген, який визначає групу крові людини. Виявилося, що люди, які перенесли ранній інсульт, найчастіше мали групу крові А та рідше — групу крові Про.

— Група крові А збільшує ризик раннього інсульту приблизно на 16%. У той час як для людей з групою О ймовірність його появи на 12% нижча, а у тих, хто старше 60 років, вона становить лише 4%, — зазначив професор Мітчелл.

Досі незрозуміло, чому група крові А пов'язана з вищим ризиком раннього інсульту. Дослідники припускають, що ця група крові пов'язана з факторами зсідання крові, які сприяють утворенню тромбів. І зазначають, що всупереч цього, ризик інсульту залишається невеликим.

— Є й інші, важливіші фактори ризику, такі як гіпертонія та куріння, які є тригерами появи не лише інсульту, а й серцевих захворювань, а також раку, — наголосив професор, цитує портал Medonet.

Група крові системи АВО:

0 (I) — перша група;

A(II) — друга група;

B(III) — третя група;

AB (IV) — четверта група крові.

Читайте також: Ризик інсульту можна передбачити з точністю 43%: лікарі