FDA: протизаплідні пігулки не викликають абортів

Дата створення: 04 січня, 12:21
Дата оновлення: 04 січня, 12:29
FDA: противозачаточные таблетки не вызывают абортов фото

Управління санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) повідомило, що препарат Plan B One-Step діє до запліднення. І для уточнення цього модифікувало його листівку

Екстрений контрацептив Plan B One-Step із вмістом синтетичного статевого гормону — левоноргестрелу (1,5 мг) — призначений для жінок, які мали незахищений секс. І може бути прийнято протягом 72 годин.

Проте противники абортів помилково стверджують, що Plan B-One-Step може перервати вагітність. Немає наукових доказів, які б підтверджували, що цей контрацептив блокує її. Як уточнює американське управління, левоноргестрел працює «до вивільнення яйцеклітини з яєчника», тобто до запліднення. Щоб донести це до споживачів, було вирішено вказати на вкладці пакування препарату, що він не є засобом для абортів.

«Plan B One-Step запобігає вагітності, впливаючи на овуляцію. Однак він не здатний вплинути на чинну вже вагітність», — повідомляється в заяві, опублікованій на офіційному сайті FDA.

Крім того, експерти FDA уточнили, що цей метод є варіантом екстреної контрацепції, яка дозволяє запобігти небажаній вагітності після незахищеного сексу або у випадку, якщо інший контрацептив виявився неефективним.

Читайте також: Вагітні жінки, інфіковані COVID-19, помирають у 22 рази частіше, ніж здорові: лікарі