Вакцина Moderna захищає від важкої форми COVID-19 краще, ніж Pfizer і Johnson & Johnson

Дата створення: 21 вересня, 12:30
Дата оновлення: 10 листопада, 08:31
Вакцина Moderna обеспечивает лучшую защиту от осложнений Соvid-19, чем Pfizer и Johnson&Johnson фото

Такі висновки були зроблені за підсумками дослідження американського Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) під назвою «Порівняльна ефективність вакцин Moderna, Pfizer-BioNTech і Janssen (Johnson & Johnson) в запобіганні госпіталізацій через COVID-19 серед дорослих без імунодефіцитних станів - США, березень - серпень 2021 р.».

Дослідження

Як відзначають автори дослідження, в даний час в США використовуються дві двухдозні вакцини проти COVID-19 (від Pfizer-BioNTech і Moderna) та одноразова вірусна векторна вакцина (від Janssen [Johnson & Johnson).

Щоб оцінити ефективність вакцини (ЕВ) цих трьох продуктів у запобіганні госпіталізації COVID-19, CDC і співробітники провели аналіз «випадок-контроль» серед 3689 дорослих у віці ≥ 18 років, які були госпіталізовані в 21 лікарню США в 18 штатах в період з 11 березня по 15 серпня 2021 р.

У додатковому аналізі порівнювалися рівні сироваткових антитіл (антиспайковий імуноглобулін G [IgG] та антирецепторний зв'язуючий домен [RBD] IgG) до SARS-CoV-2, вірусу, що викликає COVID-19, серед 100 здорових добровольців, включених в дослідження в трьох лікарнях через 2-6 тижнів після повної імунізації вакцинами COVID-19 Moderna, Pfizer-BioNTech або Janssen. Пацієнти з імунодефіцитними станами були виключені.

Результати дослідження

Результати дослідження виявили, що вакцина Moderna була на 93% ефективна в запобіганні госпіталізацій COVID-19, в порівнянні з 88% ефективності вакцини Pfizer і 71% - Johnson and Johnson. Дослідники оцінили дані більше 3600 госпіталізованих дорослих в 21 лікарні у 18 штатах з березня 2021 р. по середину серпня 2021 р.

Протягом перших чотирьох місяців після повної вакцинації було виявлено, що вакцини Moderna і Pfizer забезпечували майже однакову ефективність проти госпіталізацій, але потім вона почала знижуватися для вакцини Pfizer, впавши з 91% в перші чотири місяці до 77% згодом. Ефективність Moderna проти госпіталізації знизилася всього на 1 відсоток через чотири місяці.

Вчені також оцінили два окремих рівня антитіл в трьох вакцинах і виявили, що вакцина Moderna найкраще виробляє антитіла, націлені на одну функцію вірусу, яка дозволяє йому проникати в клітини людини. При цьому вакцини Moderna і Pfizer продукували однакові рівні антитіл, націлених на спайковий білок вірусу.

Більш детально з результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.

Наскільки ефективні вакцини від коронавірусу для захисту від варіанту B.1.617.2 (Delta) – було вивчено в ході дослідження, опублікованого в авторитетному медичному виданні the New England Journal of Medicine (NEJM).